Круглий стіл по взаємодії Держекоінспекції та Мінприроди України з громадськістю

27 березня 2012 року в Оргуському центрі Міністерства екології та природних ресурсів України у Києві пройшов Круглий стіл на тему: «Налагодження конструктивної взаємодії центрального органу виконавчої влади з громадськими організаціями у сфері контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства».

Організатори:

Державна екологічна інспекція України
Громадська рада при Держекоінспекції України

Участь у засіданні приймали:

М.В. Злочевський – Міністр екології та природних ресурсів України
П.Б. Жила – Голова Державної екологічної інспекції України
О.І. Бондар – Ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління
А.І. Єрешева – Голова Громадської ради при Мінприроди України
Т.В. Тимочко – Член Громадської ради при Мінприроди України
І.С. Марієн – Голова Громадської ради при Держекоінспекції України
С.В. Берзіна – Відповідальний секретар Громадської ради при Держекоінспекції України
А.В. Неліпа – Заступник голови Громадської ради при Держекоінспекції України, член робочої групи з підготовки пропозицій щодо змін та доповнень до чинного законодавства в частині що стосується посилення ролі та підвищення повноважень громадських інспекторів з охорони довкілля.

Також були запрошені керівники територіальних органів Держекоінспекції України, представники Всеукраїнської екологічної ліги, Національного екологічного центру України, Українського товариства охорони природи, Київського еколого-культурного центру, ВГО «Жива планета», ВГО «Громада Рибалок України», ГФОГП «Служба Екологічної Безпеки» та інших громадських організацій природоохоронного спрямування з усіх областей України, які активно займаються еколого-інспекційною діяльністю і тісно співпрацюють з територіальними органами Держекоінспекції України та Мінприроди України.

Одна з головних проблем, що піднімались у дискусії – повноваження громадських інспекторів та підтримка їх діяльності по охороні навколишнього природного середовища на державному рівні, прийняття нового Положення про громадських інспекторів та його обговорення на рівні громадськості, навчання та методологічна підтримка інспекторів від громадськості.

У ході Круглого столу був напрацьований план співпраці та взаємодії між Мінприроди України, Держекоінспекцією України та громадськими організаціями природоохоронного спрямування задля формування:
– належних умов для системної та ефективної роботи громадських екологічних інспекторів;
– механізму підтримки громадських ініціатив, спрямованих на вирішення проблемних питань у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів та дотримання вимог природоохоронного законодавства.

«Наше першочергове завдання, – зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, – об’єднати зусилля державних та громадських інспекторів. І головне на цьому шляху – привести до відповідності до законодавчої бази нове Положення про громадських інспекторів. Термін – до 1 травня 2012 року. Після проведення адмінреформи та скорочення штату в державних екоінспекціях, саме на громадськість вся надія. Це очі та вуха Міністерства. Саме вони на місцях як ніхто бачать всі негаразди з природою, екологію, якістю води, підприємствами-забруднювачами. І я хочу знати прізвища тих державних інспекторів та начальників інспекцій, які не хочуть з якихось причин співпрацювати з громадськістю. Для цієї інформації моя приймальня завжди відкрита».

«Екологам від держави треба частіше спілкуватися з громадськістю. Від цього виграють всі, у першу чергу – навколишнє середовище», — зазначив Голова Державної екологічної інспекції України Павло Жила, підбиваючи підсумки цього засідання.

Офіційна інформація на вебсайті Держекоінспекції України

   

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.