Ще одна перемога громадськості у боротьбі з браконьєрством

Представники громадських організацій екологічного спрямування, провели у Києві 8 червня офіційну прес-конференцію, присвячену важливим змінам у Законі «Про тваринний світ». Відтепер повністю заборонено виготовлення, збут, зберігання та застосування браконьєрських знарядь лову, і, що найбільш важливо, ввезення цих знарядь в Україну – саме це результат ефективної співпраці громадськості та народних депутатів.

2 червня Президент України підписав Закон № 3325-VI, яким заборонено виготовлення, збут, зберігання та застосування браконьєрських знарядь (отруйних принад, колючих, тиснучих та капканоподібних знарядь лову, електровудок, вибухових речовин, пташиного клею і моно ниткових (з волосіні) сіток, крім тих, що застосовуються у промисловому рибальстві). Другою важливою новелою є законодавче закріплення заборони на ввезення в Україну капканів, монониткових (з волосіні) сіток та електровудок, які використовуються виключно з браконьєрського метою.

Це вже четвертий успішний законотворчий екологічний проект, втілений протягом останніх двох років громадськими організаціями та небайдужими до природи депутатами Верховної Ради. Законопроект № 6458-1 про внесення змін до Закону України «Про тваринний світ» (щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством) був розроблений «Громадою Рибалок України» та Київським еколого-культурним центром, спільно з народним депутатом України Миколою Томенком та за підтримки його колег: А. Семиноги, В. Даниленко, А. Горошкевича, Ю. Прокопчука, В. Мойсика. Агенція КОНТАКТ забезпечувала комплекс комунікаційних заходів для просування та лобіювання цього законопроекту.

У прес-конференції взяли участь: Микола Томенко, заступник Голови Верховної Ради України; Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру; Андрій Неліпа, президент ВРГО «Громада Рибалок України»; Ігор Тихолаз, громадський діяч, інспектор з охорони довкілля. Виступаючі наголосили, що раніше подібні законотворчі зміни внесли у свої природоохоронне законодавства і наші країни сусіди – Росія та Білорусь, що відразу дало свої позитивні результати.

На прес-конференції були продемонстровані заборонені законом браконьєрські знаряддя лову, а також відеофільм про результати природоохоронних рейдів на ринках та водоймах України, наведені статистичні дані жахливої екологічної ситуації з браконьєрством в країні. Також, учасники прес-конференції надали відповіді на запитання щодо подальших кроків втілення закону в життя, а саме – налагодження співпраці з Державною митною службою України, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством екології та природних ресурсів, Державним агентством рибного господарства та іншими профільними структурами.

Вебтрансляція з прес-конференції

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.